Bordeaux en havalı Avrupalı

Fransa’yı keşfetmenin en yeni yolu Bordeaux’dan geçiyor!

Bordeaux son yıllarda Avrupa’nın en parlak yıldızı. Bordeaux’nın en merak edilen turistik destinasyonlar arasındaki bu yükselişi bizim için sürpriz değil. Yıllardır takip ettiğimiz ve yakından tanıdığımız bu şehrin, ziyaretçilerine sunduğu ne kadar çok şey olduğunu çok iyi biliyoruz. Yakın zamanda yaptığımız seyahatler, Bordeaux’nun kısa şehir tatilleri için ne kadar doğru bir seçim olduğunu ve yapılacak ne kadar çok şey olduğunu tekrar gösterdi. Doğruyu söylemek gerekirse, Bordeaux’yu üç ayrı sezonda gezdik ama yine de yetmedi. Tekrar gideceğimiz günü sabırsızlıkla bekliyoruz.

Fransız yaşam biçiminin en sofistike hali ve ülkeyi keşfetmenin en yeni yolu Bordeaux’dan geçiyor desek yanlış olmaz!

Elinizde bir bardak Bordeaux şarabı, damağınızda yöresel lezzetlerin tadı, etrafınızda birbirinden zarif yerli ve turist ahali, tarih ve doğanın iç içe girdiği Bordeaux sokakları, nehirden gelen yumuşak serinlik, hayatın yavaşladığını hissedecek ve güzelliğe teslim olacaksınız. Biz teslim olduk, keyfini çıkardık ve çok zor veda ettik.

Bordeaux neden dünya turizminin odağında; neden yüksek profilli ve kalite arayışında olan turistlerin ilgisini bu denli çekiyor?

Önce sadece turistik açıdan bakalım, UNESCO Dünya Kültür Mirası kapsamında korumaya alınan şehir, Avrupa tarihi ve mimarisi açısından bir hazine sandığı kadar dolu ve değerli.

 18. ve 19. Yüzyıldan kalma tüm eserler original haliyle korunmuş, eski şehir sokaklarında hatta şehrin her yerinde modern detaylar tarihi olguyla baştan örülmüş adeta. Özellikle Saint Pierre ve Sainte Croix Saint Michel. Dini yapılar tarihte daha da geriye götürüyor ve Orta Çağ’ın zenginliğini hatırlatıyor.

 Şarabın Dünya başkenti, ve şarap dünyasını tanımak için en iyi yer. Eğer şarabı ve etrafında ördüğü kültürü seviyorsanız, bu bile tek başına Bordeaux’yu keşfedilecek yerler listesinde en başa koymaya yetiyor.

 Şehrin ve bölgenin yerel lezzetleri, mutfağı en müşkülpesent gurmeleri baştan çıkaracak boyutta. Nefis şaraplarla birleştiğinde tadına doyulmuyor.

 Şehirden kısa bir yolculuk sizi Okyanuz kıyısına ulaştırıyor. Bir tarafta Cap Ferret diğer tarafta Arcachon yaz ve bahar aylarında Fransız burjuvasinin favori dinlenme mekanları.

ARCACHON KOYU
Atlantik Okyanusu ve sonsuz beyaz pürüzsüz kum sahiller. Avrupa’nın en yüksek ve doğal olarak oluşmuş kum tepesi Dune of Pila, mis kokulu çam ormanları, Arcachon’u herhangi bir sahil kasabasından farklı kılıyor.

Bir bot gezintisi ya da rehberli bir turla yörenin ve keşfedileceklerin keyfini çıkarabilirsiniz. İstridyeleri üretildiği yerde, en taze haliyle, en güzel şarapla deneyimleyeceğinizi garanti ediyoruz.

SAINT-EMILION
Güzeller güzeli Saint Emilion kasabası, Ortaçağdan günümüze kalan bir Dünya mirası, parke taşlı dar sokakları, sıradışı mimarisi, meydanları, şarap dükkanları, bağları, üzümleri ve şatolarıyla bir efsane.

Ünlü kırmızı şarapları dünya şarap listelerinin en üst sırasında, mimarisini geride bırakıyor neredeyse. Üzüm ve şarap çeşitleri doğru şarabı seçmek için uzman bilgisi gerektiriyor.

Saint-Emilion ve komşu köyler, şaraplara kendi isimlerini vermişler mahsul toplam 5,200 hektarlık bir bağlık alandan geliyor. İrili ufaklı şatolar ve bağları ziyaret ettiğinizde büyülü ortamı hissedeceksiniz.

Bordeaux gerçekten vaadleri çok yüksek bir seyahat rotası. Bordeaux ve Saint Emilion turlarımızla sizi en çok heyecanlandıran gezileri yapabilirsiniz.

Son Bordeaux keşif seyahatimizden resimlerle Bordeaux keyfini hissedebilirsiniz.

3 gece 4 gün haftasonu kaçamağı, özel seçilmiş nehir turu, şarap tadımı, St Emilion şato ve kasaba gezisi, Arcachon Dune of Pila turu, istiridye ve deniz mahsülleri tadımı sizi uzun tatillerden çok daha keyifle dinlendirip tazeleyecek. Daha fazla bilgi için ve size ve arkadaşlarınıza özel bir tur için bize  [email protected]  e-mail adresinden ulaşın.

Havaalanı transferleri, butik otelde oda kahvaltı konaklama, Arcachon ve Saint-Emilion tadım ve rehberli keşif gezileri 600€’dan başlayan fiyatlarla.

Bordeaux turlarımızın detayları ve daha fazlası için Bordeaux Turları

About the Author: